SOiSK Ćwiczenie3 Windows7 Laptop dla dwóch userów

Jesteś administratorem w firmie xyz. Twoim zadaniem jest przygotowanie laptopa do pracy. Na jednostce mają pracować dwie osoby specjalista grafik i Monika asystentka. Zaplanuj i zainstaluj odpowiednie oprogramowanie (darmowe) wiedząc że: specjalista wykonuje i modyfikuje pliki graficzne i nieduże filmy, Monika pracuje tylko na dokumentach biurowych, sporządza zestawienia liczbowe i tworzy prezentacje. Każdy z użytkowników powinien mieć własną przestrzeń dyskową, do której tylko on ma dostęp. Na dysku C: dodatkowo utwórz strukturę folderów: „wspolny” dla wszystkich użytkowników i folder „dane” tylko dla specjalisty. Wszystkie dokumenty zapisywane w „Moich dokumentach” mają zapisywać się w folderze „wspolny” podfolderze „zeszyt”. Zaplanuj wykonanie zabezpieczeń systemu, i inne związane z systemem operacje administracyjne. Skonfiguruj sieć wiedząc ze router posiada przypisany adres IP-192.168.11.1, adres laptopa powinien być statyczny – 192.168.12.1

    Zadanie wykonujemy symulując na virtualpc, lub virtualbox z systemem Windows7.
    Robimy zrzuty ekranowe i opis wg zadań egzaminacyjnych: temat, założenia, opis wykonywanych czynności i zalecenia dla użytkowników.
    Rozwiązanie zadania wraz ze zrzutami zapisanymi w osobnym pliku przynosimy na pendrive lub wysyłamy na wiadomy adres.
Ten wpis został opublikowany w kategorii SOiSK, Uncategorized, Windows7, Zadania. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.