ADM cwiczenie praktyczne1 server windows

  Twój server ma pełnić rolę kontrolera domeny technologia.zs3, serwera DNS, serwera plików, oraz serwera aplikacji.

  Twój serwer ma adres 192.168.2.x – zamiast x użyj swojego numeru z dziennika lekcyjnego.
  Przygotuj pliki potrzebne do udostępnienia poprzez serwer plików oraz serwer aplikacji plik1.txt zawierający tekst „Ustawiono serwer plików i serwer aplikacji” oraz plik2.txt zawierający informacje o ustawieniach sieci.
  Umieść pliki na dysku C w folderze „wymiana”. Udostępnij przygotowane pliki na serwerze plików. Dostęp do tego udziału ma być dla wszystkich do odczytu oraz dla administratora do odczytu i zapisu.
  Na serwerze aplikacji udostępnij poprzez usługę FTP folder „dane”, umieścisz tam pliki plik1.txt oraz plik2.txt. Skonfiguruj tak serwer, aby do tego zasobu był dostęp poprzez adres ftp.zs3sanok.pl tylko dla administratora.
  Zaloguj się do servera FTP jako administrator i sprawdź dostępność plików.
  Sprawdź ustalone pule przydzielanych przez serwer DHCP adresów, ewentualnie jeżeli nie istnieje dodaj nową pulę adresów od 192.168.1.10 do 192.186.1.254
  W sieci pracuje ruter, aktualnie wyłączony, pod adresem 192.168.1.55 wyłącz ten ruter z puli adresów przydzielanych przez DHCP.
  Załóż konto dla użytkownika student, należącego do grup użytkownicy domeny oraz grupy studenciA. Konto ma wygasać 2 lipca br. student może logować się tylko od poniedziałku do środy między 10:00 a 14:00.
Ten wpis został opublikowany w kategorii ADM, ĆwiczeniaADM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.